fotografia wywoływanie zdjęć zdjęcia podróż trip

Fotografia w mojej opinii jest sztuką. Pozwala mi uwieczniać momenty życia codziennego, dokumentuje ważne wydarzenia, pogłębia i poszerza moją wiedzę. Dla mnie robienie zdjęć to nie tylko selfie czy fotki codzienności na instagrama, to wspomnienia chwil do których chcę wracać, czy teraz, czy za kilkadziesiąt lat.

podróż trip wywoływanie zdjęć zdjęcia fotografia

Do tej pory swoje zdjęcia przechowywałam w folderach na komputerze, byłam pewna, że zostaną tak posegregowane na lata i zawsze będę mogła do nich wrócić, lecz grubo się myliłam. Padł dysk, foldery zniknęły a ja utraciłam kilka lat życia uwiecznione na zdjęciach. Oczywiście w mojej pamięci nadal te chwile pozostały, ale już nie tak wyraźne jak na fotografii. Mówiąc krótko, człowiek na błędach się uczy. Dostałam nauczkę i od tego momentu, każde istotne dla mnie momenty zapisane na zdjęciach wywołuję i trzymam posegregowane w albumach, a nie folderach.

wywoływanie zdjęć fotografia zdjęcia

Dlaczego warto wywoływać zdjęcia?

  • Bezpieczeństwo – trudniej jest utracić zdjęcia z albumu niż z komputera. Trudniej jest też zgubić album ze zdjęciami, aniżeli przenośną pamięć z folderami. Tak jak pisałam powyżej, utraciłam kilkadziesiąt folderów w jednej chwili i od tej pory już nie ufam cyfrowemu zapisu fotografii. W tej kategorii pozostanę tradycjonalistką, czy jak ktoś woli staroświecka.
  • Wygoda – wygodniej przegląda się zdjęcia mając je w albumie, w rękach, siedząc na kanapie. Możesz ich dotknąć, oddać się wspomnieniu obracając zdjęciem w ręce a także wracać do nich w każdej wolnej chwili.
  • Pewność – tak, wywołane zdjęcia dają mi poczucie pewności, że jak za kilkanaście lat będę miała dziecko i będę chciała jemu pokazać jaką mama była „artystką”, to te zdjęcia nadal będą w tym samym miejscu.
  • Duma – wszystkie zdjęcia w albumie zostały zrobione przeze mnie. Jestem z nich dumna, ponieważ dla mnie są idealne. Zostały tak wyselekcjonowane, by oglądający gość mógł pochwalić moje starania.
  • Radość – selekcja zdjęć, potem ich wywołanie, poszukiwania odpowiedniego albumu, segregowanie i układanie chronologicznie, albo kolorystycznie, albo po swojemu, a na koniec przerzucanie stron i zachwyty.. Czyż to nie jest przyjemne? Mnie ten proces uszczęśliwia szalenie :).

zdjęcia wywoływanie zdjęć świat podróż fotografia zdjęcia

Zachęcam każdego do tworzenia i uwieczniania swojej historii. Przyjemnie jest usiąść z rodziną czy znajomymi, wziąć album w ręce i przez długie godziny oglądać i wspominać chwile, które wspólnie przeżyliśmy, a które z czasem ulotnią się z naszej pamięci, lecz na zawsze pozostaną zapisane na fotografiach.

To jak, kto biegnie wywołać zdjęcia? :)

zdjęcia wywolywanie zdjęć podróż love trip fotografia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *