IMG_0112

Czytacie książki? Co w ogóle sądzicie o czytaniu książek?

Gdyby płacili za czas, spędzony na siedzeniu w fotelu z kubkiem gorącej herbaty i czytaniu książek to dziś byłabym milionerką! Odkąd sięgam pamięcią to kocham książki.
Pierwsze poznałam ich zapach, który z czasem stał się moim ulubionym. Jest specyficzny, wyrazisty i zawsze będąc w pobliżu biblioteki czy księgarni idę się nim naćpać (to zupełnie tak, jak niektórzy mają z benzyną ^^).
Potem poznałam ich kolory. Kolory okładek są różnorakie i to zawsze przykuwało mój wzrok. To śmieszne, ale jasne okładki wywołują u mnie niemały zachwyt, co też można zauważyć w mojej biblioteczce. Kojarzą mi się z czystością i takim jasnym przedstawieniem zawartej historii. Pewnie nie ma to odzwierciedlenia w rzeczywistości ale ja w to wierzę. Oczywiście nie dyskwalifikuje to książek w innych kolorach, bo te również posiadam na swojej półce i równie mocno je wielbię.
Po zapachu i kolorach poznałam ich treść, to ostatnia i najważniejsza część mojej bezgranicznej miłości do książek. Każda książka jest inna, każda przedstawia inną historię. Jedna nas motywuje, druga dołuje a jeszcze kolejna pobudza naszą wyobraźnię. I to chyba najsilniejszy argument dlaczego czytam książki – pobudzenie wyobraźni. Oglądając telewizję mamy wszystko podane jak na tacy tzn. mamy obraz postaci, scenerię w której się znajdują czy emocje, które nimi kierują. Czytając książkę musimy być skupieni i mamy swobodę tworzenia. Postacie wyglądają tak jak my chcemy, tło i całe przedstawienie danej sytuacji również. Każdy najmniejszy szczegół zależy od nas i naszej wyobraźni, a im więcej przeczytamy książek, tym nasza wyobraźnia będzie bogatsza i kreatywniejsza.

IMG_0030

Kiedyś wpadł mi w ręce ten cytat : „Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” i w zupełności się z tym zgadzam. Nikt nam nie narzuca tematyki książek, chcesz czytać romanse to czytaj! Chcesz czytać literaturę faktu to czytaj! Zakres tematyczny książek jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie.

IMG_0027

IMG_0035

IMG_0244

IMG_0045

IMG_0238

IMG_0022

3 thoughts on “Zapach książek

  1. Zgadzam się! Ja uwielbiam czytać kryminały i właśnie dzięki temu, że tak wiele jest zostawione wyobraźni dużo bardziej wolę czytać niż oglądać je w telewizji :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *