olej kokosowy masaż smażenie

Mówią, że gdy coś jest do wszystkiego to tak naprawdę jest do niczego. Czy to aby trafne stwierdzenie? Otóż nie! Przedstawiam Wam jedną z wielu rzeczy, która absolutnie przeczy tej tezie – Olej kokosowy.

kokosowy olej olejek ciało coco

Olej kokosowy pozyskiwany jest poprzez tłoczenie miąższu orzecha kokosowego. Na rynku dostępne są dwa podstawowe rodzaje oleju kokosowego: rafinowany i nierafinowany. Rafinowany jest filtrowany i oczyszczany, niestety również z cennych substancji zdrowotnych. Olej rafinowany jest bezzapachowy z kolei nierafinowany ma piękny, delikatny zapach i smak orzecha kokosowego.

Ja kocham wszystko co jest kokosem, co smakuje jak kokos i co pachnie jak kokos dlatego też,  połasiłam się na wypróbowanie tego specyfiku i totalnie się zakochałam.

Od dawna olej stosowany jest jako substancja wspomagająca odchudzanie i regulująca metabolizm, jednak ja używam go do zupełnie innych celów.

Najważniejszym powodem dlaczego w ogóle kupiłam olej kokosowy był masaż bańkami chińskimi. Ten olej niesamowicie nawilża i poprawia stan skóry, ponadto relaksuje i skutecznie walczy z moim cellulitem.

olej kokosowy bańki chińskie masaż

Olej kokosowy używam również jako maseczkę na włosy. Świetnie je nawilża, wygładza i regeneruje. Ja, włosy pierwsze moczę, nakładam olej na końcówki, zawijam w ręcznik i trzymam przez 15-20min, po tym czasie dokładnie myję włosy szamponem i nakładam odżywkę. Efekt nie jest widoczny po pierwszym „zabiegu”, potrzeba cierpliwości i systematyczności.

Czasem służy mi też jako balsam do ciała albo krem do twarzy, świetnie nawilża i wygładza.

Olej kokosowy jest stworzony również do używania w kuchni. Dzięki swojej konsystencji nadaje się do gotowania, pieczenia, smażenia, duszenia i grillowania. Wzmacnia nasz system odpornościowy oraz przyspiesza metabolizm, oprócz tego olej kokosowy pomaga w przyswajaniu wapnia i magnezu, przyspiesza gojenie się ran oraz ma działanie antybakteryjne.

olej kokosowy konsystencja masaż bańki chińskie kokos

Jak widać olej kokosowy jest niezwykle cennym produktem w naszym codziennym życiu. Warto się w niego zaopatrzyć i regularnie stosować, czy w kosmetyce, czy do pieczenia schabowego.

olej kokosowy home spa

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *